Reklama
3e02e19b929aa51ff130a30b3dfe9d6cc7aee09e
  59 

  KWASOMIERZ – MIERNIK pH GLEBY, TEMPERATURY I NATĘŻENIA OŚWIETLENIA FALON-TECH

  CZTERY FUNKCJE W JEDNYM URZĄDZENIU

  kwasomierz pozwala na odczyt wilgotności, pH, temperatury gleby oraz nasłonecznienia. Z tyłu znajduje się przełącznik umożliwiający przełączenie pomiędzy pomiarem pH i nasłonecznieniem, a wilgotnością, temperaturą gleby oraz ponownie nasłonecznieniem.

  PODŚWIETLANY WYŚWIETLACZ LCD

  kwasomierz posiada podświetlany wyświetlacz na którym znajdują się czytelne pomiary – w porównaniu do tradycyjnych urządzeń na których wynik odczytujemy w skali. Produkt umożliwia odczyt temperatury w stopniach Celsjusza oraz Fahrenheita – by wybrać daną skalę wystarczy użyć przełącznika znajdującego się po prawej stronie. Kompaktowa konstrukcja pozwoli na przenoszenie urządzenia – można go stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

  AUTOMATYCZNY WYŁĄCZNIK

  po upływie 90 sekund podświetlenie automatycznie się wyłącza, znacznie wpływa to na żywotność baterii. Możemy go również wyłączyć ręcznie przytrzymując prawy przycisk OFF.

  MONITOROWANIE UPRAW

  Tester umożliwia dokładne sprawdzenie stanu gleby jasno określając jej kondycję. Jest to przydatne gdy zależy nam na owocnej uprawie roślin, a także warzyw. Jesteśmy w stanie działać świadomie i uzyskać zadowalające plony.
  Dane techniczne

  zastosowanie: wewnątrz / na zewnątrz
  zasilanie: bateria 9V (brak w zestawie)
  skala pomiaru wilgotności: DRY+ / WET +
  skala pomiaru pH: 3,5-8
  skala pomiaru nasłonecznienia: LOW- / HIGH +
  skala pomiaru temperatury gleby: -9 / +50
  wymiary (dł/szer/wys): 3,5 / 6 / 33cm
  waga: 100g
  waga z opakowaniem: 140g

   
  POMIAR WILGOTNOŚCI

  umieść miernik w ziemi, włóż go na wysokość 5-10cm – rób to delikatnie, by nie uszkodzić korzeni roślin oraz miernika – czujnik znajduje się na końcach szpikulców.

  Odczyt uzyskujemy natychmiast. DRY + oznacza bardzo suchą glebę, a WET + bardzo mokrą.
  SKALA DRY + / WET +

  DRY +
  DRY
  NOR
  WET
  WET +

  POMIAR PH

  Najlepiej przygotować próbkę gleby, aby badanie było miarodajne należy pobrać ją z kilku miejsc. Na każde 100 m² działki należy pobrać minimum 3-4 próbki gleby, z głębokości około 20cm. Możemy ją przygotować w słoiczku. Zaleca się całkowite usunięcie korzeni, kamieni itp. Następnie należy wlać niewielką ilość wody, by ziemia była wilgotna. Wsuwamy delikatnie sondy i czekamy na pomiar.
  Odczyt będzie wiarygodny po minucie.

  SKALA 3,5-8

  3,5-6 kwaśna
  7 neutralna
  7-8 zasadowa
  W zależności od odczytu może być konieczne zakwaszenie gleby – obniżenie pH lub odkwaszenie – podniesienie pH, tak by spełniały wymogi roślin.
  W celu podwyższenia pH należy zastosować nawozy wapniowe, które dostarczą roślinom wapnia regulując odczyn podłoża. By obniżyć pH należy zakwasić glebę stosują np. nawóz zakwaszający.

  Producent: Falontech

  Kliknij i zamów

  Przegląd

  • Kategoria : Dom i Ogród