bd7118aad62e7a4f9c92c03e1ed4a35d324e357e
  20 

  Wieczna zapałka Bushmen to klasyczne narzędzie survivalowo-turystyczne będące praktycznym połączeniem zapalniczki benzynowej, zapałki oraz krzesiwa.
  Wieczna zapałka to wodoodporne narzędzie, które wytworzy ogień bez względu na warunki atmosferyczne, które spotkają nas w terenie. Działa nawet po wyczerpaniu się paliwa, w zapasie mamy bowiem tradycyjne krzesiwo.
  Budowa wiecznej zapałki jest niezwykle prosta, jej główną częścią jest stalowa rurka, z mocowanym w jej wnętrzu bawełnianym knotem oraz ostrzem iskrownika. Rurka zabezpieczona uszczelką (co zapobiega parowaniu paliwa) wkręcana jest do zbiorniczka wypełnionego benzyną. Zanurzona w paliwie zapałka jest w każdym momencie gotowa do użycia, wystarczy ją wykręcić i pocierając iskrownikiem o pręcik krzesiwa zainicjować ogień (jak w przypadku odpalenia zwykłej zapałki). Pręcik znajdujący się z boku zbiornika można oczywiście wykorzystywać po skończeniu się paliwa jak tradycyjne krzesiwo. Karabińczyk umożliwia mocowania wiecznej zapałki do kluczy i noszenie w formie breloka.
  Uwaga!
  Wieczna zapałka Bushmen nie jest napełniona paliwem. Zaleca się stosowanie benzyny do zapalniczek lub benzyny ekstrakcyjnej.

  Producent: Bushmen

  Kliknij i zamów

  Przegląd

  • Kategoria : Sport i wypoczynek