b0d7ea2c15981676875c6e16dddcfc53e9374c08
  39.99 

  Wieczna zapałka to praktyczne źródło ognia, łączące w sobie cechy zapalniczki benzynowej, krzesiwa i zapałki. Produkt jest wygodny w użyciu jak zapałka, co szczególnie docenisz w momencie rozpalania ogniska lub uruchamiania kuchenki turystycznej.
  Wieczna zapałka zbudowana jest ze stalowej rurki, którą zakończono bawełnianym knotem oraz iskrownikiem. Koniec za który trzymamy zapałkę stanowi jednocześnie gwintowaną zakrętkę, która służy do zamknięcia zbiorniczka z benzyną. Po uzupełnieniu zbiornika paliwo wsiąka w bawełnę, którą go wypełniono, dzięki czemu nie dojdzie do wylania benzyny, nawet w sytuacji przenoszenia produktu na boku czy zakrętką do dołu.
  W trakcie transportu zapałki, rurka z knotem jest stale zanurzona w benzynie. Dzięki temu produkt jest cały czas przygotowany do użycia. Aby rozpalić ogień wystarczy odkręcić nakrętkę, następnie wyjąć zapałkę ze zbiorniczka z benzyną i wzniecić iskrę pocierając iskrownikiem o krzesiwo. W efekcie paliwo zapali się pełnym i jasnym płomieniem. Należy zwrócić uwagę, aby paliły się tylko opary benzyny, a nie sam knot.
  W sytuacji wyczerpania zapasu paliwa, krzesiwo ulokowane na bocznej krawędzi zbiornika może pełnić rolę tradycyjnego survivalowego źródła ognia.
  Do zbiorniczka doczepiony jest karabinek, który ułatwia transport wiecznej zapałki i zapobiega jej zagubieniu.

  Producent: Bushmen

  Kliknij i zamów

  Przegląd

  • Kategoria : Sport i wypoczynek